"Витоки здібностей і обдарувань дітей – на кінчиках їхніх пальців. Від пальців, образно кажучи, йдуть найтонші струмочки, які живлять джерело творчої думки"
В.О.Сухомлинський
Сьогодні проблема розвитку творчих здібностей дітей перебуває у центрі уваги багатьох педагогів–"дошкільників". Адже одним із завдань дошкільної освіти є формування дитячої творчості, вміння створювати і реалізовувати власні задуми, спираючись на свій життєвий досвід.
Образотворча діяльність – найбільш ефективний засіб розвитку творчих здібностей дітей. Одне з найулюбленіших занять дітей – малювання. Діти охоче погоджуються на пропозицію намалювати щось і з задоволенням беруться до роботи. Проте ще цікавіше для дітей малювати незвично: пальцями, долоньками, паличками, штампами...
У середній групі "Гномики" працюють вихователі – художники Шаповал Н.В., Коханєвич А.О., які створили шедеври в групі, на коридорах, при вході в садочок. Малювати нетрадиційно вони навчають своїх вихованців на гуртку "Маленькі художники", який функціонує уже не один рік.
Компанієць А.В. познайомила колег з впливом кольору на дітей та дорослих, оскільки вона працює над власним досвідом "Звукокольористика у роботі з дітьми".
Проведення майстер–класів серед вихователів закладу дає можливість поділитись своїми талантами з іншими, пробудити у кожного творчі здібності, індивідуальність, неповторність.