Згідно плану роботи бібліотеки Знам'янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 пройшли Уроки Мужності, присвячені 69-річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників.
Учні 5 класу переглянули презентацію "Бойові нагороди періоду Великою Вітчизняної війни". Діти дізналися про орден Вітчизняної війни, ордени Суворова й Кутузова, Олександра Невського і Богдана Хмельницького, Ушакова та Нахімова. З цікавістю розглядали учні фотографії орденів Слави, "Перемога", медалі та проекти медалей за оборону Сталінграда, Києва, Москви, Ленінграда, Одеси, Севастополя, а також за визволення та взяття зарубіжних міст. З якою повагою дивилися діти на партизанські нагороди, медалі за перемогу над Німеччиною, медалі, присвячені ювілейним датам радянських збройних сил! Та найбільше вразили дітей фотографії, на яких зображені автографи радянських солдат на стінах рейхстагу, фотографія М.Кантарія та М.Єгорова після підняття Прапора Перемоги.
Саме під час перегляду світлин та плакатів Великої Вітчизняної війни, п҆҆ятикласники зробили висновки, що у страхітливому вогнищі війни народилися мільйони героїв, чиї подвиги стали легендою і вічно житимуть у народній пам'яті.
Учні 7 класу вже багато знають про підпільний рух на території України. А от про діяльність "Молодої гвардії" - молодіжної підпільної організації, яка діяла в окупованому німцями місті Краснодон Луганської області із середини 1942 року, дізналися вперше. Для семикласників була проведена заочна екскурсія до музею у місті Краснодон, присвячена героям – молодогвардійцям. Діти були вражені жорстокістю німецьких солдат, які катували українську молодь. Та на захист своєї Вітчизни, поряд з чоловіками, стало молоде покоління. Дізналися учні, що Батьківщина високо оцінила героїчний подвиг молодих патріотів. Посмертно нагороджені золотою Зіркою Героя Уляна Громова, Іван Земнухов, Олег Кошовий, Сергій Тюленін, Любов Шевцова.
Пройшлися ми і сторінками твору О. Фадєєва "Молода гвардія", переглянули кадри кінофільму, порівняли з репродукціями картин до роману В.В.Щеглова, М.Вольштейна та Ф.Фільберта.
Гадаю, що відчули діти той неоціненний внесок у боротьбу з фашистськими загарбниками, який внесли молодогвардійці під час Великої Вітчизняної війни.