26 квітня 1986 року – одна з тих дат в історії України і всього світу, яку називають "чорною". У цей день небо над квітучим і спокійним Поліссям покрилося зловісною хмарою радіаційного диму. Сталася одна із найстрашніших за своїми наслідками техногенно-екологічна катастрофа, яка відізвалася численними проблемами у багатьох країнах світу. Тому і називають вибух на Чорнобильській атомній станції катастрофою планетарного масштабу.
Не залишилися осторонь цієї події ані учні, ані вчителі Знам'янської загальноосвітньої школи №7. Тиждень екологічного виховання (22.04. – 26.04.), в рамках якого відбувся День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, увічнення пам'яті жертв техногенної катастрофи, розпочато тематичною лінійкою, підготовленою педагогом-організатором Черкас Н.Л., в ході якої учням запропоновано переглянути відеоряд "Планета - наш спільний дім", дібраний заступником директора з виховної роботи Поповою Т.М.
Та не можна не сказати про заходи, присвячені найтрагічнішому дню в історії людства - 26 квітня. Саме у цей день, коли минає 27 років з дня страшної трагедії, ми вшановуємо пам'ять учасників ліквідації катастрофи та проводимо у закладі відповідні заходи: єдиний день інформування "Чорнобильська трагедія" (класні керівники 1-11 класів), виставки та огляди літератури "Печаль моя, Чорнобиле , навіки", та "Пропустили Чорнобиль крізь серця" (бібліотекар Свірбій С.А.), усний журнал "Трагедія. Пам'ять" (вчит. початк. кл. Мезенцева С.М.), бесіда "Чонобиль - біль душі моєї!" (кл кер. 7кл. Кондратюк О.В.), виставка малюнків "Дзвони Чорнобиля", "Ми за чисте довкілля" (кл кер. 1-11 кл., вчит. образотворчого мистецтва Машковська Т.М.), організована педагогом-організатором Черкас Н.Л., та випуск стіннівок до Дня Землі, на яких розглядаються питання щодо ролі людини у підтриманні екологічної безпеки планети. Але найбільше хвилювання викликав виховний захід, літературно-музична композиція "Чоробиль – глобальна катастрофа людства", підготовлений педагогом-організатором Черкас Н.Л. В якості матеріалів були використані спогади про героїв Чорнобиля, огляд документальної хроніки, вірші, уривки із літературних та музичних творів. Ведучі заходу, учениці 11 класу Семенкова Валентина та Туманова Аліна, декламуючи поезії про Чорнобильську трагедію, яка стала невигойною раною України та, дивлячись на застиглі від подиву обличчя школярів, охоплених відчуттям жаху від почутого та усвідомленням масштабів трагедії від побаченого, ледь стримували сльози.
Без сумніву, ми маєм пам'ятати про лихоліття і страждання дні, Чорнобиль – людства біль, якого не минуло Ніщо живе на всій святій Землі.
Заступник директора з виховної роботи ЗШ І-ІІІ ст. №7 Т.Попова