Цілюще взаєморозуміння
Кажуть: «В родині взаєморозуміння – значить всі здорові».
Здоров'я – це гармонія у всіх сферах життя людини: у фізичному тілі, думках, емоціях, в соціальній реалізації та духовному рості. Кожна людина має працювати над своїми думками, позбавлятися від страхів, наповнювати свої вчинки добром. Сучасна наука доводить існування зв’язку між нашими думками і хворобами. Вчені переконані, що практично всі хвороби виникають через стреси. Тобто мають психосоматичний характер. Важливий аспект – це відносини в сім’ї. Під час спілкування виникають думки та емоції, які зразу «запам’ятовує» на наше тіло. Якщо вони негативні, тіло проявить їх у вигляді симптомів хвороб. Тому важливо займатися власним духовним розвитком та психоемоційним станом: читати книги, відвідувати семінари та лекції, спілкуватися з успішними людьми, подорожувати, знаходити час для улюблених справ, що наповнює кожного з нас позитивними емоціями.
Поява негативних емоцій та переживань у стосунках часто призводять до появи різних захворювань у партнерів. Незадоволена стосунками жінка буде переносити хворобу важче, оскільки це пов'язано з її емоційністю та швидкістю психічних процесів. Чоловік буде виношувати думки, невдоволення, складати з них відчуття провини, що пізніше також відобразиться на здоров’ї. Це пов’язано з тим, що жіноча й чоловіча психіка кардинально відрізняється.
Ми можемо говорити про цілісне здоров’я сім’ї, якщо обидва партнери здорові, здатні мати дітей і насолоджуватись інтимною близькістю. Тоді вони прагнуть до порозуміння і отримують заряд бадьорості від спілкування один з одним.
Вчені довели, що люди набагато менше хворіють. Коли проявляють і отримують любов. Кохання між батьками позитивно вливає й на їхніх дітей. Вони мають міцний імунітет, менше хворіють, краще розвиваються, досягають високих результатів у житті.
Розглянемо 4 кроки, які допоможуть вам зберегти здоров’я та взаєморозуміння:
1)довіра до партнера як основа взаємодопомоги, чистоти та щирості у відносинах;
2) любов як вміння бачити кращі сторони партнера та уникати критики;
3) повага як спосіб почути думку партнера та зрозуміти його точку зору,
у такому випадку ви завжди будете прагнути спілкуватися один з одним;
4) доброта як навик, що допомагає пом’якшувати конфлікти та змінюватись разом з партнером, дітьми. Добрі вчинки зміцнюють кохання та імунітет кожного члена сім’ї.
Чи можливо цього всього дотримуватись щодня? Це залежить лише від вас. Якщо нене впевнені у власних силах, тоді піддивіться ці секрети у на наших домашніх улюбленців: як той самий пухнастий теплий і м’який котик тулиться до вас і з нетерпінням чекає вашого повернення і приймає вас таким яким ви є. Вийшло в них – вийде і у вас!!!
Підготувала практичний психолог Знам'янської ЗШ І-ІІІ ступенів №6
Рац Оксана Віталіївна
|