Субота, 23.11.2024, 20:26
Вітаємо Вас, Гість
Меню сайту
Корисні посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Міськво

Ротавірусна інфекція - симптоми, причини, лікування

Ротавірусна інфекція - симптоми, причини, лікування

Що таке ротавірусна інфекція?

Почнемо з того, що ротавірус більше дитяче захворювання. Вірус виникає частіше у віці до 10 років у зв'язку з тим, що імунна система не завжди може встигнути за жвавістю малюка. Він активно пізнає світ і тому небезпека для нього на кожному кроці. Бар'єр слабшає і, зрештою, дає можливість патогенної флори активно розмножуватися і витісняти корисні мікроорганізми.

Чому ротавірус іменують кишковим грипом? Справа в тому, що ротавірус вражає саме шлунок і тонку кишку, починаючи руйнувати слизову оболонку. А при цьому цілком можливо і враження горла або мигдалин. Вони є воротами для інфекції і частково страждають від цього. Наростають симптоми грипу, які паралельно посилюють ентерит або ж гастроентерит залежно від активності збудника.

Оболонкові віруси роду Rotavirus небезпечні тим, що можуть дуже активно взятися за справу. При цьому, багато що залежить від стану власного імунітету і ситуації в самому шлунку або тонкій кишці. Якщо є наявні проблеми, то перебіг хвороби може ускладнюватися активною фазою попередніх захворювань. Вони загострюються і можуть спровокувати навіть летальний результат.

Ротавірусна інфекція не залишає імунітет і після одужання через те, що є різні види штамів, якими цілком реально заразитися. Хоча, чіткий механізм боротьби організму вже зрозумілий, а це означає, що хвороба наступного разу може протікати без ускладнень.

 

Симптоми ротавірусної інфекції

Ротавірусна інфекція має дуже специфічні ознаки. Блювота при ротавірусній  інфекції дуже виражена і починається в перші хвилини активної фази хвороби

З’являються такі розлади:
 -Достатньо сильна блювота.
-Діарея неконтрольована майже
-Скачки температури

-Зневоднення
-Червоне горло і запалені мигдалини
-М'язова слабкість

-Запаморочення
-Болі в області шлунка

- Блідість шкірних покривів або пожовтіння їх
-Наявність сечі темного кольору навіть з кров'ю
-Кров у калі

Варто розуміти, що ротавірусна інфекція у дітей має дуже виражені ознаки вже по закінченню одного або трьох днів інкубаційного періоду.
Дитина вже вранці млява і може з'явитися блювота навіть за відсутності їжі в шлунку. Відразу ж підвищується температура. Будь-які спроби напоїти або хоч трохи погодувати провокують діарею і первинний блювотний рефлекс. Болі у шлунку посилюються і стають переймоподібними. Відзначається величезна втрата води. У дитини меньшає сил і проявляється апатія. Потрібно чітко контролювати ситуацію і не допустити підвищення рівня ацетону. Якщо відзначається кислий запах з рота або є підозра на ацетон, краще починати діяти невідкладно.

Важливо пам'ятати, що ротавірусна інфекція може мати різні методи лікування в залежності від ситуації. Тому тільки досвічений медик допоможе вірно поставити діагноз і вибрати медикаментозну схему корекції стану здоров’я дитини.

 Причини ротавірусної інфекції

Причин ротавірусної інфекції багато, але одна з них - це брудні руки і звичка гризти нігті
Звичайно, джерелом хвороби є саме людина. Хоча, відзначаються варіанти побутової передачі вірусу. Якщо  ротавірус є в приміщенні, то всі хто був присутній у ньому однозначно захворіють. Просто форми протікання можуть бути складними і не дуже.

Часто кажуть, що ротавірусна інфекція - це одна з хвороб брудних рук і шкідливої звички гризти нігті. І це справедливо, саме з руками до організму потрапляє тисячі різних мікроорганізмів не кажучи вже про те, що може жити і колонізуватися під нігтями. При цьому, потрібно зазначити ще й брудні овочі та фрукти. Вони - джерело такої ж маси шкідливих вірусів і бактерій в будь-який час року. Правда, влітку ситуація більш небезпечна через підвищення температури для безперешкодного збереження в пасивному стані до потрапляння в організм людини.

 Діагностика ротавірусної інфекції у дітей

Діагноз ротавірусної інфекції у дітей ставиться на підставі комплексу клінічних та епідеміологічних даних, результатів лабораторних досліджень (вірусологічних, бактеріологічних, серологічних, молекулярно-генетичних).

Враховуються провідний клінічний синдром, поєднання і послідовність появи симптомів, локалізація патологічного процесу (гастрит, ентерит, коліт і т.д.), вік дитини, наявність гострої кишкової інфекції в його оточенні, передбачуваний джерело зараження, сезонність. Діагностика ротавірусної інфекції у дітей полегшується при наявності сімейного вогнища або епідемічної спалаху захворювання.

Підтвердженням ротавірусної інфекції у дітей є виявлення вірусних частинок і антигенів, вірусної РНК і специфічних антитіл у фекаліях, блювотних масах, сироватці крові. Генетичний матеріал ротавірусу у фекаліях дозволяють виявити ПЛР, метод точкової гібридизації, електрофорез РНК в ПААГ. Морфологічна ідентифікація ротавірусної інфекції у дітей проводиться за допомогою електронної мікроскопії, ІФА, РПГА, реакції дифузійної преципітації, латекс-аглютинації, РИФ, виділення ротавірусу в культурі клітин, радіоімунного аналізу (РІА). Визначення специфічних антитіл до ротавіруси в крові хворого (методами твердофазної реакції коагглютинации, РГГА, РСК, РНВ) проводять з 5-го дня від початку захворювання.

При ротавірусної інфекції у дітей результати бактеріологічного дослідження калу на основні кишкові інфекції - негативні. Допоміжне значення в постановці діагнозу має мікроскопічне дослідження калу - копрограма, загальний аналіз сечі і крові.

Диференціальна діагностика ротавірусної інфекції у дітей проводиться з дизентерією, сальмонельозом, ешеріхіозов, легкими формами холери, харчовим отруєнням, вірусними диареями іншої етіології (ентеровірусні і ін.). У складних, сумнівних випадках може бути проведена ректороманоскопіяз аспіраційної біопсією слизової оболонки товстої кишки.

Лікування ротавірусної інфекції

Госпіталізації підлягають хворі з среднетяжелой і важкою формами ротавірусної інфекції, а також пацієнти, що представляють високу епідеміологічну небезпеку (декретовані контингенти).

Комплексне лікування ротавірусної інфекції включає лікувальне харчування, етіотропну, патогенетичну і симптоматичну терапію.

З дієти виключають молоко і молочні продукти, обмежують вживання вуглеводів (овочі, фрукти та соки, бобові). Їжа повинна бути фізіологічно повноцінною, механічно і хімічно щадною, з достатнім вмістом білка, жиру, мінеральних солей і вітамінів. Необхідно збільшення кратності прийомів їжі. Проводиться також вакцинація проти ротавірусної інфекції.

Який прогноз має ротавірусна інфекція?

Ротавірусна інфекція має зазвичай сприятливий прогноз. Перехворілих виписують при повному клінічному одужанні, що настає в більшості випадків до 5-7-го дня від початку хвороби.

 Лікування ротавірусна інфекції народними засобами

Лікування народними засобами ротавірусної інфекції повинне грунтуватися на рясному питво настоїв шипшини, зборів з м'ятою, ромашкою і деревієм
Лікування ротавірусна інфекцій народними засобами - це дуже складно але цілком реально. Важливо зняти загальний запальний процес всередині. Для блокування нудоти підійде імбир.

Корінь натирають або купують готовий сухий порошок. Його розводять з водою і цукром, а після цього дають випити дитині.
Добре допомагає ізюмні вода. Ізюм заливають водою і промивають добре. А після цього заливають окропом і трохи томлять на вогні. Остиглий настій дають пити дитині в перебігу дня по черзі з компотом із сухофруктів.

З трав добре допомагає деревій і ромашка. Вони зможуть відновити слизову шлунка і тонкої кишки і при цьому настій буде блокувати зневоднення.
Дуже важлива загальна дієта. Рисовий відвар, вівсяна каша і повна відмова від молочних продуктів - це оптимальний варіант основи для раціону на перші кілька днів хвороби.
У кожному разі, ротавірусна кишкова інфекція - це дуже небезпечно. Потрібно обережно експериментувати з самолікуванням і не чекати погіршення ситуації.

 

Категорія: Міськво | Додав: znamosvita (09.03.2016)
Переглядів: 1660 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar
Поділитися
Форма входу
Пошук
ЗНО 2022
Протидія булінгу
Корисні посилання
 
 
 
 
 
 
 
Відео

 


© Відділ освіти виконавчого комітету Знам'янської міської ради, 2011-2020р.
При використанні матеріалів сайту посилання на сайт обов'язкове
При наявності авторських претензій до матеріалів сайту - звертайтесь за адресою
Увага! Якщо Ви виявили помилку в будь-якій частині сайту, будь ласка, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter!
Система Orphus
Сайт створено на платформі Ucoz

Зробити безкоштовний сайт з uCoz