Карантин. Самоізоляція. Ранок, день, вечір. І – все вдома. Цілодобово, без виїзду.
У новинах говорять про випадки розлучень і навіть вбивств. Виявилося, живучи пліч-о-пліч, ми ніколи і не знали один одного.
Ми ставимося до будь-якої ситуації, виходячи їх особистих внутрішніх станів. А уявіть, що це і є той самий величезний вихідний - мрія життя. Час не тільки привести в порядок себе коханого (кохану), а дізнатися, хто насправді наші рідні.
Що думають наші діти, що вони вміють? Чи багато у нас залишилося часу, щоб розвинути їх властивості ...
Тому що майбутнє - це відносини з іншими людьми. Решта - декорації.
Днями The Washington Post опублікувала статтю про те, що тільки люди з міцними соціальними зв'язками можуть бути дійсно здорові - тілесно і психічно.
Настав час, нехай і не з нашої волі, коли бути ближче - єдиний порятунок. Ближче - по-справжньому, душевно, а не тільки фізично.
У тому числі з нашими дітьми.
Вийти з дому іншою людиною
Проведіть цей час з користю. Визначте вдалий сценарій розвитку особистості.
Діти більше не загадка. Більш того - якщо вкладатися в дитину, то можна отримати геніального дорослого. Тому що, розуміючи, хто перед вами, ви знаєте, що йому потрібно і в чому він краще за інших. Зрозумійте, хто у вас росте.
Чим зайнятися з користю на карантині?
• Читання художньої літератури - безумовний фаворит будь-якого дозвілля.
Герої російської і зарубіжної класики іноді набагато краще, ніж дорослі, вчать любові, доброти, співчуття, правильним прагненням. І роблять це легко: захоплюючи.
А як залучити дитину в початок цього квесту по долях і країнам? Почніть читати цікаву книгу разом з дитиною, а коли він втягнеться в історію, запропонуйте продовжити самостійно.
Навіть самій емоційній людині треба допомогти направити енергію не на істерики і страхи, а в правильне русло. Читайте статтю «Навіщо і що читати дітям?».
Якщо читач дійсно перейнявся історією і конфліктами героїв, то захоплення переросте в щось більше. Тільки книга повинна подобатися! І вам теж.
• Музика. Якщо ви відкладали навчання музиці або не могли дозволити собі насолоджуватися нею в режимі релакс, то прийшов час зануритися в світ прекрасного. Така терапія особливо бажана для юних (і не тільки юних) володарів особливо чутливої психіки, для емоційних особистостей або для стриманих і врівноважених.
• Розвиваючі ігри. Шахи, шашки, асоціації, ігри на розвиток образного і абстрактного мислення. Пазли, лабіринти (для образного інтелекту) і для непосидючих, придумкуватих організаторів - логічні ігри, конструктори, шахи.
Ви здивуєтеся, як блискавично сучасні діти схоплюють нові правила гри в життя і наскільки випереджають нас у мисленні. Відкриєте багато нового і в собі!
• Спільне розучування віршів, заняття мовами, перегляд прямих трансляцій. Сьогодні більшість відомих театрів, кінотеатрів відкриває прямі ефіри вистав і показів. Те, що коштує великих грошей і вимагає витрат часу, ми дивимося безкоштовно або за символічну плату.
Це величезне задоволення для людей будь-якого віку. Розучування віршів дуже корисно, це не тільки розвиває естетичний смак і дисциплінованість, а й задає правильний напрям таланту майбутнього оратора.
• Спорт. Один з кращих способів перемикання з розумової роботи. Відпочинок - це зміна діяльності. Не обов'язково купувати тренажери, займатися з дітьми можна за допомогою онлайн-трансляцій. Зміцнює фізично і психічно.
Найголовніше - інвестувати в майбутнє. Багато хто думає, що дитина немов трава - виросте як-небудь, головне - одягнений, нагодований.
Виросте. Питання - в кого. Щоб не дивуватися, як вийшло не те, що потрібно, докладіть зусиль. Наприклад, під час карантину обмежте гру за комп'ютером і перегляд мультфільмів. Закласти фундамент зараз - отримати радість в майбутньому.
Вимушений карантин - час зосередитися на близьких, дізнатися, що в їх душі, про що вони не встигали розповісти. Туга і самотність залишаються в минулому. Завдяки психоаналізу ці знання розкривають іншу людину, причини його слів і вчинків. Ми знаходимо колосальну стійкість до стресів і гарний настрій - кращий захист від будь-яких вірусів.
|