Жорстоке поводження з дітьми – бомба сповільненої дії
Чим не правда, що страшно читати таку фразу: жорстоке поводження з дітьми? Діти – це ж щастя і радість, природнє бажання продовжити себе у часі. Більшість сімей, які не можуть мати дітей, почувають себе нереалізованими. І намагаються використати всі можливі способи, щоб тільки стати батьками. Яке щастя тримати малюка на руках, відчувати його дихання і розуміти, що в ньому частинка тебе!
Як не дивно, але найпершим джерелом жорстокого поводження з дітьми є їх батьки. А вже потім можуть долучатися родичі, вихователі, учителя та інші. Всесвітня організація охорони здоров’я виділяє чотири види жорстокого поводження:
- фізичне насилля;
- емоційне насилля ( психологічне переслідування, цькування, вербальний садизм, приниження);
- сексуальне насилля;
- ігнорування потреб дитини.
Для профілактики жорстокого поводження з дітьми в нашій країні працюють спеціальні організації, проводяться заходи щодо попередження насилля в сім’ї, ведеться просвітницька робота. Але , на жаль, часто ці заходи є занадто пізніми або працюють не з причиною, а з наслідками.
Факти жорстокого поводження з дітьми залишаються проблемою, і як бомба сповільненої дії, руйнують психічне здоров’я, призводять до різноманітних патологій: здійснення насилля, можливість стати жертвою насилля, депресії, суїцид, ожиріння, анорексія, сексуальна поведінка високого ризику, незаплановані вагітності, зловживання алкоголю і наркотиків, розлади у навчанні.
Хто вони – батьки, що жорстоко поводяться з дітьми? Це батьки, що самі відчувають проблеми в психічному стані або самі в дитинстві були жертвами насильства. Міф про те, що якщо їх били, то і вони мають право бити своїх дітей, продовжує існувати в свідомості дорослих.
А тим часом психіка сучасних дітей, розвиваючись та еволюціонуючи, стала схожа на сучасний комп’ютер, до якого неприпустимо застосовувати кулак для того, щоб він запрацював якщо зламався.
Колись такий метод спрацьовував з ламповим телевізором. Бити сучасних дітей – це зламати їх психіку назавжди, без можливості відновлення.
Щоб дізнатися як правильно виховувати свою дитину, як розвивати її природні здібності, як розуміти її бажання і поведінку, потрібно цікавитися сучасною інформацією про психіку людини про глибини підсвідомості.
Джерело: https://www.yburlan.ru/biblioteka/vospitanie_detei/interesnoe,
М.Босненко, методист МК
|