Восени 1943-го до Знам'янки наблизилась Радянська армія. 19 жовтня битву за місто розпочали літаки, а в ніч проти 9 грудня, після тривалої артпідготовки, почався штурм вузла. Наступальні операції здійснювали частини 18-го і 29-го танкових корпусів 5-ї гвардійської танкової армії під командуванням генерал-полковника П.О.Ротмістрова, 6-ї, 110-ї гвардійських стрілецьких дивізій 5-ї гвардійської армії, якою командував генерал-лейтенант О.С.Жадов, та стрілецький корпус, який очолював генерал-майор О.І.Родимцев. 9 грудня Знам'янку зайняла Радянська армія. У визволенні міста активну участь взяли партизанські загони під командуванням І.Д.Діброви, Є.І.Петрова, М.П.Кришталя, Г.М.Володіна, І.Ф.Присяжнюка, а також підпільники знам'янських диверсійних груп.
З того часу минуло багато років, сьогодні ми святкуємо 70-ту річницю визволення Знам'янки від фашистських загарбників. Урочисті заходи розпочалися мітингом біля Обеліску Слави. Слова подяки за героїчний подвиг висловили ветеранам-визволителям міський голова Крижановський І.Б., представники обласної державної адміністрації та обласної "Спілки ветеранів".
Урочистою ходою учасники мітингу попрямували до меморіального кладовища, на якому була проведена поминальна панахида по загиблих воїнах-визволителях в роки Великої Вітчизняної війни, покладання квітів.
Ювілей визволення нашого рідного міста, перлини Чорного лісу, - важливе свято для усіх нас, знам'янчан. Місцева влада намагалася розробити якомога ширшу програму святкування, яка дала б можливість залучити до урочистостей усі верстви населення. Дала б можливість і вшанувати ветеранів, і розповісти молоді, яка народилася у мирні часи, про війну і про її героїв. Тому програма святкування вміщує в себе і ходу, і покладання квітів, і концерт як для молоді, так і для ветеранів.
Вшанувати героїв прийшли працівники підприємств, знам'янчани, трудові колективи та громадськість.
Святковий концерт відбувся у Центрі дитячої та юнацької творчості, який підготували працівники Міського палацу культури. В концерті приймали участь:
аматорський зразковий дитячий танцювальний колектив "Веселка" МПК, керівник - Т.Часник;
танцювальний колектив бального танцю "Грація" МПК, керівник - В.Кондратюк;
вихованці міської музичної школи ім.М.Лисенка - ансамбль домристів, скрипалів, вокальний ансамбль "Домісолька";
хор "Ветеран" МПК, керівник - заслужений працівник культури України Є.Мельниченко.
18 листопада в місті стартувала акція "Подарунок ветерану". В Центрі дитячої та юнацької творчості вихованці гуртків декоративно-ужиткового циклу мали змогу долучитись до участі в акції, виготовивши колективні та індивідуальні творчі роботи. Під час святкового концерту 16 запрошених ветеранів отримали пам'ятні дитячі подарунки.
Ще однією важливою подією сьогоднішнього дня стало відкриття теплогенераторної котельні Центру дитячої та юнацької творчості.
Оптимальний температурний режим, як необхідна умова перебування в позашкільному навчальному закладі, витримується завдяки збудованій автономній котельні. Загальна вартість будівництва склала 440 тис.грн., які були виділені з бюджету міста.
Малеча та територіальна громада міста Знам'янки задоволені результатом такої роботи, і це головне.
Для нас 9 грудня - особливий день. Все, що відбулося, спрямоване, по-перше, на те, щоб віддати данину поваги тим ветеранам, які не дожили до сьогоднішнього дня, і тим, хто сьогодні чекає до себе відповідного ставлення. По-друге, на те, щоб молоде покоління виховувалося на традиціях переможців.
Наші діди і батьки - те покоління людей, яке ціною свого життя зробило все, щоб ми з вами були щасливі і жили під мирним небом. Для нас, нового покоління знам'янчан, дуже почесно і відповідально приймати естафету у людей, які звершили цей великий подвиг.