У житті нерідко трапляється, що людина потрапляє в незвичну, а то й критичну ситуацію. Де підстерігає небезпека нас і наших дітей? Найкраще на це питання можуть відповісти лікарі. Саме їм припадає ліквідувати наслідки безтурботності дорослих. Нажаль, неможна уникнути усіх небезпек, які підстерігають у житті. Перш за все тому, що людина не завжди встигає правильно зреагувати, прийняти рішення і виконати його для свого спасіння.
Якщо лихо сталося у школі – дітям допоможе вчитель та шкільний лікар, вдома – батьки, старші члени родини. Коли ж вдома нікого немає, треба звернутись до сусідів, зателефонувати на роботу батькам, бабусі, іншим родичам та негайно викликати швидку медичну допомогу за номером 103, але турбувати даремно цю службу не можна.
А що ж маленькі діти можуть зробити у цьому випадку? Надати допомогу.
Під час проведення Місячника з вивчення Правил надання першої долікарської допомоги гуртківці Будинку дитячої та юнацької творчості прийняли активну участь у виховному заході "Вчасний порятунок". Діти ознайомились із матеріалами стенду "Правила надання першої долікарської допомоги" і дізнались як допомогти потерпілому при:
обмороженні;
утопленні;
травмі голови;
занозі в пальці;
ударах;
здавлюванні потерпілого вагою;
розтягуванні зв'язок;
опіках;
сонячному ударі;
порізах;
переломах та вивихах;
враженні електричним струмом.
Опанували способи зупинки кровотечі, переносу постраждалого, дали відповіді на питання вікторини "Формула безпечної життєдіяльності", позмагались в швидкості та правильності накладання пов'язок при ранах передпліччя та гомілки. А головне – засвоїли, що завжди можна зменшити кількість небезпек, до яких можна потрапити.