«Безбар’єрна грамотність» — новий курс на Дія. Цифрова освіта
В українському суспільстві існує комплекс обмежень для різних груп у можливості безбар’єрного доступу до інфраструктури, транспорту, зайнятості, освіти, отримання публічної інформації, послуг з боку держави та бізнесу тощо. У відповідь останніми роками дедалі більше поширюється запит на впровадження інклюзії та безбар’єрності в різних життєвих сферах. Рівний доступ, рівні можливості, забезпечення залучення та універсальності стають важливими темами, які дискутуються та починають впливати на порядок денний.
21 грудня 2021 року Міністерство цифрової трансформації України представило освітній курс «Безбар'єрна грамотність». Серіал ознайомить глядачів з основними принципами безбар’єрності на прикладі повсякденних життєвих ситуацій. Це 8 серій тривалістю 6-10 хвилин кожна про основні принципи безбар'єрності. Після перегляду освітнього курсу та успішного проходження тесту на сайті генерується сертифікат, який підтверджує проходження навчання.
Про що курс?
що таке безбар'єрність
що саме спричиняє бар'єри
кого стосується безбар'єрність
чому варто уникати стереотипів та упереджень
чи готові українці долати бар’єри
чому ми як суспільство потребуємо безбар’єрності
чому безбар’єрність — це спільна справа
«За даними нового дослідження рівня цифрових навичок українців, проведеного Мінцифри у 2021 році, 52.4% осіб з порушеннями слуху мають бажання розвивати свою цифрову грамотність. І це демонструє суспільний запит на збільшення кількості інклюзивного контенту і впровадження принципів безбар’єрності у різних сферах життя. І новий серіал — важлива частина великої просвітницької кампанії про безбар'єрність як нову суспільну норму», — прокоментував заступник Міністра цифрової трансформації України Олександр Шелест.
Освітній курс «Безбар’єрна грамотність» розміщено на сайті «Дія. Цифрова освіта» за покликанням: https://osvita.diia.gov.ua/courses/barrier-free-literacy.
|