Два кольори мої, два кольори:
червоне – то любов, а чорне – то журба. Дмитро Павличко
Українське народне мистецтво створювалося віками. Свої уміння майстри передавали з покоління в покоління.
Вишивка – один з найбільш поширених видів ужиткового мистецтва. В Україні дівчата вчилися вишивати з ранніх літ. Під час виконання роботи надавалася перевага оригінальності візерунка та добору кольорів. Традиційно українці вишивкою прикрашали оточуючі їх речі та предмети, пов’язані з обрядами.
Вишиті рушники з давніх часів і до сьогодні вважаються оберегами родини та оселі. Нам у спадок дісталося дивовижне багатство народної вишивки. Вишивка сорочок виділяється особливим багатством технік. Здавна сорочці приписується чарівна сила, з нею пов’язана низка звичаїв та обрядів.
20 травня у День вишиванки працівники бібліотеки навчально-виховного комплексу "Знам'янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3-гімназія" зі здобувачами освіти створили тематичні лепбуки, в яких розмістили цікаву інформацію про українську вишиванку. Діти читали вірші Дмитра Павличка та слухали пісню «Два кольори».
Учням старшого віку бібліотекарі презентували книгу Наталії Фесенко «Малороска», де йдеться про головні життєві цінності простої української жінки.