Семінар-практикум «Конфлікти: шляхи попередження і подолання»
За ініціативи КУ «Міський центр професійного розвитку педагогічних працівників» 12 березня 2021 року для вчителів початкових класів НВК «ЗШ № 3 - гімназія» практичним психологом Центру Спірідоновою О.В. проведено семінар-практикум «Конфлікти: шляхи попередження і подолання». Мета – показати ефективні шляхи розв’язання конфлікту та знаходити конструктивні способи розв’язання проблемних ситуацій. На семінар були запрошені директор КУ «МЦПРПП» Ліпінська О.Г., старший інспектор Кропивницького районного управління поліції Головного управління Національної Поліції Чорненко І.О.
Під час семінару-практикуму вчителі мали змогу визначити, на скільки вони конфліктні за допомогою тесту, навчилися знімати емоційне напруження за допомогою вправ. У групах педагоги створювали моделі ідеальних стосунків в колективі і презентували їх. Учасники семінару активно вступали в обговорення питань, аргументовано висловлювали свої думки та наводили приклади з власного досвіду щодо шляхів вирішення конфліктних ситуацій.
Слід пам’ятати, коректне розв’язання конфліктних ситуацій – необхідний елемент діяльності викладача. Як би не розвивався конфлікт, завдання педагога – перетворити протидію на взаємодію. Викладач має знати правила поведінки у конфліктній ситуації та використовувати їх у професійній діяльності.
Які ж правила поведінки у випадку конфліктної ситуації?
1. Адекватно сприймайте опонента, знизьте емоційне напруження, не відповідайте агресивністю на агресію.
2. Налагоджуйте діалог різними засобами.
3. При необхідності – відступіть, зробіть короткий Тайм-аут.
4. Вступайте у взаємодію, коли напруга спала.
Уникнути конфлікту допоможе педагогіка партнерства, принципами якого є:
– толерантність;
– креативність;
– неординарність.
Народна мудрість говорить: «Розумний знає, як вийти з конфлікту.
Мудрий знає, як у нього не потрапити»
|