Постійно діючий семінар керівників
закладів загальної середньої та позашкільної освіти
Шлях до лідерства – це не стежина,
яку людина має пройти на самоті,
а дорога, яку можна здолати
тільки разом.
Відповідно до плану роботи відділу освіти та з метою задоволення потреб педагогічних кадрів міста щодо професійного зростання, 27 лютого 2020 року на базі навчально-виховного комплексу «Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3–гімназія» відбувся міський постійно діючий семінар керівників закладів загальної середньої та позашкільної освіти «Створення ефективної системи управління закладом освіти в умовах реформування».
У вітальному слові завідувач методичного кабінету відділу освіти Ліпінська Ольга Григорівна наголосила на особливостях ролі керівника задля розбудови системи управління з огляду на нову нормативно-правову базу, побажала присутнім плідної співпраці та гарних вражень.
Директор закладу освіти Подвиженко Олена Іванівна у своєму виступі «Керівник закладу освіти як лідер змін» розкрила етапи розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти та зазначила, що впровадження реформ відбувається лише за умови злагодженої дії команди однодумців у цьому напрямку.
Присутнім було запропоновано відвідати методичну майстерню сертифікованого вчителя початкових класів, учителя-методиста Андрєєвої Наталії Дмитрівни. Директори та їх заступники побували в ролі учнів, що навчаються за науково-педагогічним проєктом «Інтелект України».
Про поступ у формуванні інтелектуально розвинутої особистості здобувача освіти говорила у локації «Науково-дослідницька діяльність учнів як один із аспектів роботи з обдарованою молоддю» заступник директора з навчально-виховної роботи Василенко Наталія Василівна. Як приклад успішної роботи в цьому напрямку, перед гостями виступив учень 9-В класу, переможець ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з хімії, біології та географії, а також обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Кіровоградської Малої академії наук учнівської молоді в секції «медицина» Тітяниченко Микита. Мотиваційне відео «Кожній дитині потрібен наставник» не залишив байдужим нікого.
Вчитель інформатики Лубенець Андрій Іванович вів мову про практичне впровадження STEAM-освіти та запропонував учасникам семінару алгоритм створення мальовані презентації.
Наразі навчально-виховний комплекс «Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3–гімназія» є учасником кількох перспективних проєктів. Саме роботу в цьому напрямку висвітлила вчитель біології Конарьова Катерина Юріївна та голова учнівського самоврядування, учениця 10-А гімназійного класу Жукова Марія у співавторстві з Гонтарь Веронікою.
Семінар-практикум «Гарний оратор – той, хто вміє говорити просто про складне» провела вчитель української мови і літератури Кубрак Олена Петрівна. Присутні змогли практично повправлятись у редагуванні тексту та переглянути навчальне відео від знаного мовознавця Олександра Авраменка.
Справжньою родзинкою заходу став «методичний міст» між «Школою вищої педагогічної майстерності» та «Школою молодого вчителя», який організували і провели заступники директора з навчально-виховної роботи Максименко Раїса Анатоліївна, Грузін Валентина Володимирівна та соціальний педагог Колєснік Анастасія Володимирівна. Учасники семінару спільно з молодими вчителями закладу об`єдналися в дві команди для виконання низки спільних вправ і завдань. Такий вид діяльності сприяє вивченню нових освітніх методик, активізує творчий потенціал досвідчених та молодих педагогів, удосконалює їх професійну майстерність.
В ході семінару було презентовано якості лідера, вироблення стилю управління освітнім процесом, робота в команді – основні напрями діяльності закладу, де змістовно поєднано досвід, практику і пріоритетні завдання та цілі прийдешніх освітніх реформ.
Насичений, плідний захід завершився обміном думок та вражень.
|