СЕМІНАР КЕРІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ
29 листопада 2018 року Знам'янська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 7 гостинно відкрила двері та запросила до спілкування керівників та заступників закладів загальної середньої освіти, працівників відділу освіти.
Програма семінару була побудована на теоретичній основі нової української школи: засадах партнерства, обміну кращого досвіду педагогів-новаторів та на безцінному досвіді науковця, директора В.О.Сухомлинського, який залишив не тільки наукові праці, а й безцінний практичний досвід Павлиської школи – школи-партнерства, школи-радості.
Зустрічали гостей з найкращими побажаннями маленькі українці.
Освітнє середовище шкільних коридорів приємно вразило учасників семінару. Познайомились вони із роботою вчителя 1 класу Коптельцевою С.М. щодо створення атмосфери піклування, відповідальності, гарного настрою першокласників під час ранкових зустрічей Нової української школи.
Майстер-клас вчителя музичного і образотворчого мистецтва Машковської Т.М. «Активізація творчого потенціалу вчителя шляхом використання ігрових форм на уроках художньо-естетичного спрямування» подарував всім гарний настрій та захопив своєю творчістю у створенні різноманітних образів у техніці "Ебру".
На уроці природознавства у 3 класі на тему: "Енергія. Відновлювані і невідновлювані енергії" вчитель Резнікової Н.В. продемонструвала різні форми роботи по формуванню ключових компетентностей учнів початкової школи.
Бібліотечний захід "Літературні премії світу" провела шкільний бібліотекар Свірбій С.А.
Структурною складовою науково-практичного семінару став методичний квест "Перезавантаження в освіті", який поєднав у собі ідеї проектного методу та ігрових технологій. Учасники квесту під час роботи у групах обговорили питання щодо актуальності компетентісно-діяльнісного підходу в організації навчально-виховного процесу у світлі вимог нового Державного освітнього стандарту, про потребу постійного росту професійної майстерності сучасного вчителя, про його конкурентоспроможність, про необхідність нових, оригінальних форм роботи з педагогами (заступники директора ВербівськаЗ.С., ДубровськаГ.М.).
Директор школи Ярова В.І., яка протягом семінару знайомила з колективом школи, розповіла про шляхи реалізації формули НУШ в практичній діяльності школи: «Щоб когось навчати і виховувати в Новій українській школі, необхідно змінитись керівнику і вчителю, а рух уперед відбувався через "бажаю, пізнаю, вмію". Валентина Іванівна зауважила, що саме педагогам відводиться ключова роль у реформі загальної середньої освіти. Здатність творчо працювати, приймати нестандартні рішення, уникати шаблонів і стереотипів, організовувати культурно-мовне та освітньо-розвивальне середовище – це та мета і той шлях, який розпочала кожна шкільна родина 1 вересня 2018 року.
Підсумки семінару підвела заступник начальника відділу освіти виконавчого комітету Знам’янської міської ради Черкас Н.Л., яка відзначила високий науково-практичний та організаційний рівень проведення семінару. Своїми яскравими враженнями та побажаннями успіху поділилися і гості навчального закладу. Учасники семінару залишали школу з гарним настроєм, з бажанням працювати та творити.
|