У дусі патріотизму
Період становлення особистості – час, коли людина здобуває знання, навички, здібності, вміння та формує власний світогляд, почуття патріотизму, визначає життєві орієнтири та пріоритети, оволодіває здібностями до самореалізації, набуває статусу в суспільстві, морально зростає та збагачується духовно. Невід’ємним та значущим джерелом, покликаним сприяти у накопиченні та здобутті необхідних життєвих навичок справжнього патріота своєї Батьківщини, є школа. Серед дисциплін закладів загальної середньої освіти одним із провідних у ознайомленні учнів з основами нормативно-правового забезпечення захисту Вітчизни, цивільного захисту та охорони здоров'я; підготовка учнів до служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, визначених чинним законодавством; вибору професії; надання першої допомоги; систематизація знань про способи і засоби індивідуального та колективного захисту населення від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного і соціально-політичного походження, під час проведення рятувальних та невідкладних робіт при хімічному, біологічному та радіаційному забрудненні залишається предмет «Захист Вітчизни».
Обмін досвідом, обговорення етапів проведення уроку, перспективи роботи, шляхи до самовдосконалення та підвищення рівня фахової майстерності – важливі питання роботи методичного об’єднання вчителів. Відповідно до річного плану роботи ММО вчителів предмета «Захист Вітчизни» 15 грудня 2017 року на базі Знам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6відбулося чергове засідання учителів, в рамках якого було проведено відкритий урок А.Григор’євим на тему: «Відпрацювання елементів стройової, тактичної, військово-медичної та вогневої підготовок та тренування під час закріплення вивченого матеріалу». На засіданні були присутні: головний спеціаліст відділу освіти Т.Попова, директор МСТК ТСО України, керівник Центру національно-патріотичного виховання «Патріот» В.Колебіденко і вчителі предмета «Захист Вітчизни» закладів загальної середньої освіти А.Хандусенко (НВК «ЗШ І-ІІІ ст..№ 3-гімназія»), голова ММО вчителів предмета «Захист Вітчизни»; Стукаленко О.М (НВК «ЗШ І-ІІІ ст..№ 2-ліцей»), Міщенко М.М (ЗШ І-ІІІст. № 4), Бойченко В.Д. (ЗШ І-ІІІ ст..№ 1 ім.Т.Шевченка), Сидоренко В.В. (ЗШ І-ІІІст.№ 7).
В ході обговорення, присутніми зосереджено увагу на основних етапах проведення уроку, надано рекомендації щодо поліпшення відпрацювання практичних навичок учнями та окреслено основні завдання на ІІ півріччя поточного навчального року.
Головний спеціаліст
відділу освіти Т.Попова
|