Друга світова війна. Сучасне переосмислення та інноваційне викладання
12 жовтня 2017 р. у Київському міському будинку учителя з ініціативи Всеукраїнської асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» у рамках проекту «Пам'ять про війну. Війна пам’ятей» відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція на тему "Друга світова війна. Сучасне переосмислення та інноваційне викладання". Її учасниками були вчителі історії, працівники освіти, науковці, студенти та всі, хто цікавиться інноваційними підходами до вивчення історії в школі.
Для України з її складним історичним минулим, широкою палітрою культурного й регіонального багатоманіття питання оцінки подій Другої світової війни та пам’яті про неї особливо важливі.
В дискусійній панелі взяли участь Станіслав Кульчицький, д-р іст. наук, професор, головний науковий співробітник Інституту історії України Національної академії наук України, голова Асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба»; Павло Полянський, державний секретар Міністерства освіти і науки України; Петро Кендзьор, д-р пед. наук, координатор освітніх проектів Асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба»; Костянтин Баханов, д-р пед. наук, професор кафедри всесвітньої історії, правознавства та методики навчання історії Бердянського державного педагогічного університету; Владислав Гриневич, канд. іст. наук, д-р політ. наук, с. н. с. відділу єврейської історії та культури Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України; Ігор Ільюшин, д-р іст. наук, професор, завідувач кафедри міжнародних відносин Київського славістичного університету.
Авторський колектив учителів історії презентував інтерактивний
онлайн-посібник для 10(11) класу «Друга світова війна на уроках історії в школі». Навчальний ресурс подає матеріал у відповідності до нової шкільної програми, згідно з рішенням колегії МОН України (Протокол № 5/3-2 від 22 липня 2017 року) «Про типові навчальні плани для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів». Водночас, окрім програмного вивчення курсу історії за темою Другої світової війни, його матеріали можуть бути використані для поглибленого вивчення окремих тем, факультативних курсів, спецкурсів для суспільно-гуманітарних класів, а також як методичний й змістовий ресурс для організації позакласної роботи (дискусії, історичні гуртки, клуби, експедиції, дослідження, конференції тощо).
Наше місто та Кіровоградську область на конференції представили вчителі історії НВК«Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів №2-ліцей» Сопільняк Юрій Михайлович та Філіпова Світлана Миколаївна.
|