Відбувся семінар-практикум для вихователів логопедичних груп
У дошкільних навчальних закладах нашого міста функціонують 8 логопедичних груп де отримують кваліфіковану корекційну допомогу діти з різними порушеннями мовлення. Кваліфіковану логопедичну допомогу їм надають 8 вчителів-логопедів. У 2017-2018 навчальному році, за рішенням міської ПМПК, в групах для дітей з порушеннями мовлення будуть навчатися і виховуватися 140 дітей дошкільного віку. В умовах логопедичної групи, крім загальноосвітніх завдань, передбачених масовою програмою дошкільного закладу, вихователі повинні виконувати цілий ряд специфічних корекційних завдань спрямованих на усунення первинного мовленнєвого дефекту та вторинних психофізіологічних нашарувань. У логопедичній групі організація проведення занять відрізняється від проведення їх у масових групах. Крім навчальної та виховної мети, обов’язковим є окреслення розвивальних та корекційних завдань на основі тих прийомів, які використовують у своїй роботі вчителі-логопеди.
15 вересня відбувся семінар-практикум для вихователів логопедичних груп, на якому присутні говорили про те яку важливість ролі вихователів в корекційному процесі по подоланню вад мовлення у дітей дошкільного віку.
В семінарі брали участь вчителі-логопеди та завідувач міської психолого-медико-педагогічної консультації Н.Білоконь.
В ході роботи вчителі-логопеди В Бондаренко та Н Демченко ознайомили присутніх з мовленнєвими порушеннями дітей дошкільного віку, їх впливом на інтелектуальний розвиток дитини, розповіли про завдання, які стоять перед педагогічним колективом логопедичної групи. Змістовні, цікаві презентації про участь вихователя логопедичної групи в різних етапах корекційної роботи та форми взаємодії вчителя-логопеда і вихователя підготували вчителі-логопеди В. Філіпова та М. Угренович. І. Клименко розповіла, про вимоги щодо оформлення логопедичного куточка, який повинен бути в кожній груповій кімнаті для роботи вихователя з дітьми в другій половині дня. Досвідом роботи з дітьми з порушеннями мовлення поділилася вихователь ДНЗ № 8 «Світлячок» О. Вороніна.
Всі учасники семінару взяли участь у діловій грі, яку провели вчителі-логопеди О.Угренович та І Федунець. Такі форми роботи сприяють підвищенню професійної компетентності , розвитку творчого потенціалу педагогів та збагаченню їхнього досвіду.
|