Мова нас єднає!
9 листопада - День української писемності та мови
В українському сьогоденні питання національної ідентифікації стоїть як ніколи гостро. Головним показником національної приналежності людини є мова, яку вона вважає рідною, якою вона говорить. Тож у цей день вкотре хочеться привернути увагу шкільної молоді до цієї теми, адже, на відміну від інших народів, наш віками зазнавав русифікації, тож в сучасній Україні існує мовна проблема.
День був насиченим. Цього року наша школа вперше взяла участь у написанні шістнадцятого Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Перевірити свою грамотність наважилися 102 учні 9-11 класів, 3 вільних від уроків учителів і 2 заступників директора: Грузін В.В., Василенко Н.В., Петренко В.В., Давидова С.М., Корчагін В.В. Усі учасники засвідчили, що було важливо й цікаво долучитися до такої акції.
Також протягом дня було проведено низку тематичних заходів:
- літературно-музична композиція "Від Нестора до сьогодення: тернистий шлях української мови" (10-А,11-А, учитель - Петренко В.В.);
- відкритий захід "Мова моя калинова" (6-А, учитель - Поліщук Н.М.);
- усний журнал "Із витоків писемності" ( 9-Б, учитель - Кушкіна О.Є.);
- круглий стіл "До мови доторкнемось серцем" (8-Б, учитель - Кіпа О.О.);
- виховний захід "Квітни, мово наша рідна!" (5-А, учитель Кубрак О. П.)
Триває 5-річний проект-дослідження, в рамках якого вдруге було проведено соціологічне опитування "Мова - це Я!", метою якого є вивчення рівня уживаності української мови серед шкільної молоді. Результати - згодом на сайті.
Врешті відбувся І (шкільний) етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, участь у якому взяли учні 3-11 класів.
|