72-а річниця визволення України від нацистських загарбників
Той час настав, прийшла година,
Ознаменована пора,
Коли воскресла Україна,
Мов цвіт, на берегах Дніпра.
Указом Президента України від 20 жовтня 2009 року 28 жовтня встановлено Днем визволення України від німецько-фашистських загарбників.
Війна…. У цьому слові біль та сум. Історія визволення України, як і всієї війни, писалася доблестю, самопожертвою воїнів, талантом полководців, героїзмом простого народу. Попри намагання певних політиків за межами України применшити важливість внеску українського народу, полководців, простих солдат та партизанів у перемогу в Другій світовій війні, історичні документи доводять протилежне.
Воїни - українці зробили вагомий внесок у перемогу над нацистською Німеччиною та її союзниками: бойовими нагородами було відзначено 2,5 млн. осіб, українські маршали й генерали очолювали більше половини з 15 фронтів, які діяли в період боротьби з німецько-фашистськими загарбниками.
Сімдесят два роки відокремлюють нас від того дня, тієї миті, коли на березі річки Прут був знову поставлений прикордонний стовп. Це був одна тисяча дев’ятий день Великої Вітчизняної війни! День визволення України!
Напередодні відзначення цієї урочистої дати педагоги навчально-виховного комплексу взяли участь у Єдиному дні інформування, під час якого директор закладу, вчитель історії Юрій Михайлович Сопільняк розповів про хід визвольних операцій на території нашої країни. Особливу увагу лектор звернув на несправедливо забуті імена українців-героїв Другої світової, імена яких увіковічені в назвах вулиць міста - генерал Дерев’янко, Олексій Берест…
Минають роки, покоління змінює покоління, але назавжди залишиться у серцях потомків пам’ять про ті буремні роки, коли здригалася рідна земля, горіли села, гинули тисячі мирних жителів, покладені на жертовник імперських інтересів окремих політиків.
Нехай же квітує рідна Україна, безхмарного їй неба та сонячних днів!
Заступник директора з ВР
Вікторія Маслюкова
|