Тиждень дитячої та юнацької книги
За всіх обставин кожен народ прагне знань, духовності, освіти. І це реалізується через книгу
З 25.04 по 29.04 2016 р. в Знам’янській ЗШ І-ІІІ ст.. № 7 був проведений Тиждень дитячої та юнацької книги.
Пройшов він під девізом «Прекрасний скарб – книга».
А розпочала Тиждень книжкова виставка «Чарівний світ казковий», де учні побачили не тільки книжки з казками, що є в бібліотеці, а й принесли улюблені казки з своїх домашніх бібліотечок.
Учні 5-11 класів читали поезію, присвячену аварії на ЧАЕС. Тут діти почули імена українських поетів, які небайдуже поставились до проблеми колишнього РСРС, України і людства. А усний журнал «Дзвони Чорнобиля» нагадав час, коли сталася аварія, підкреслив бажання людей зберегти планету Земля зеленою і здоровою.
Традиційними були акції «Живи Книго!» та «Подаруй бібліотеці книгу».
Весело, пізнавальна та цікаво пройшли година спілкування в 1-2 кл. «Ілюстрація в книзі», зустріч в бібліотеці для учнів 5-6 кл. «Крилаті вислови про книгу», огляд «Гортаючи сторінки книги «Подорож Гулівера» в 3-4 кл.
В 7-8 кл. жваво і плідно відбулася бібліотечна гра «Мандруємо по словниках від А до Я». Діти побачили, що працюючи зі словниками, можна багато чому навчитися та зрозуміти.
Саме в цей період активізувалася робота книжкової майстерні. Учні, ремонтуючи книжки, відзначили тих авторів, яких читають найчастіше, бо саме їх книжки були більш зношені.
Постійно діючи виставки книжок в рамках цього тижня не залишили байдужими ні вчителів, ні дітей. Це і «Новинки дитячої літератури» (1-4 кл.), «Цікавинки літератури» (5-8 кл.), «Нові книги в бібліотеці» (9-11 кл.)
Та найбільш цікавим виявився огляд-конкурс дитячого малюнку за літературними творами. Учні з захопленням розглядали ілюстрації до знайомих і незнайомих казок, оповідань, повістей та романів. Пізнавали знайомих героїв, згадували їх імена та авторів, що написали ці твори. Дізнавалися назви тих творів, які ще не читали, ділилися враженнями та рекламували свої улюблені книжки.
Отже, Тиждень Книги, що пройшов у школі створював атмосферу шанобливого бережного ставлення до книжки, сприяв формуванню у школярів стійкої потреби до читання.
Бібліотекар
Свірбій С.А.
|