“ Ми тебе не забудем, Тарасе"
Коли характеризується народ, то передовсім називають найталановитіших, найкращих його представників. Україна – це Шевченко. У ньому – наша історія, буття, наші болі і мрії. Служінню рідній Україні присвятив Тарас Шевченко своє полум’яне слово, щире серце, усе своє життя. І чи є ще в світі поет, який би з такою надзвичайною силою сказав:
Я так її, я так люблю
Мою Україну убогу,
Що прокляну святого бога,
За нею душу погублю...
Шевченко – універсальний. Маючи талант письменника, художника і співака, він піднісся до вершин людського духу, людської правди, людської любові . Немає такої події в нашій історії, де б він не був на місці. Він скрізь...Шевченко – сучасний завжди.
На початку березня кожного року в нашому дошкільному закладі ДНЗ № 5 «Калинонька» проходить День, присвячений великому сину українського народу - Т.Г.Шевченко. Шевченківський день - це не просто свято, це обов'язок кожного з нас вшанувати пам'ять людини, ім'я якої пам'ятає увесь світ. Зміст такої роботи полягає в ознайомленні із його життєвим та творчим шляхом; формуванні почуття патріотизму, ставлення до рідної мови; вихованні морально-духовних цінностей дошкільників. Необхідно відзначити, що така робота сприяє всебічному розвитку дітей, розвиваючи у них не тільки мовлення, але і такі розумові здібності, як пам’ять, увага, мислення. Для того, щоб показати дітям якою милозвучною і мелодійною є наша українська мова, мова нашого Кобзаря, спонукаємо дітей вслухатися в її звучання.
День пам’яті Т.Г.Шевченко приготували вихователь Калашнікова Т.С. та муз керівник Чиженко Л.М.,вони запросили усі групи дошкільного навчального закладу. Всі учасники і гості були вдягнені у вишиванки ,що створювало атмосферу національного колориту.
Були використані різні форми організації дитячої життєдіяльності: читання та слухання музичних творів ,були поставлені таночки на його мелодичні твори. Всі учасники – від наймолодших до старших – з теплом і ніжністю у серці ,переглянули запропонований захід.
Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченка – живе і вічне. Вивчаймо його, виконуймо його заповіти, які посилав він синам свого народу.
Підготувала вихователь-методист Савкіна Н.М.
|