Облаштування різновікових природничих центрів
розвивального середовища в сучасному дошкільному закладі
Природа є джерелом перших цінних знань та радісних переживань дитини, які здебільшого запам’ятовуються їй на все життя. Найсприятливішим періодом для виховання гуманного ставлення до природи є дошкільне дитинство. Саме в цей період дитини формується цілісний образ світу, виникає бажання перевірити на власному досвіді ту чи іншу інформацію. Тож пошуково – дослідницька діяльність, догляд за рослинами й тваринами в живому куточку групового приміщення викликають у дітей неабиякий інтерес.
Щоб задовольнити допитливість дітей у пізнанні навколишнього світу, педагоги нашого дошкільного закладу «Теремок» створили сприятливі умови та організували в закладі природниче розвивальне середовище. В кожній віковій групі красиво оформлені функціональні природничі осередки, які є окрасою групової кімнати.
В створених природничих центрах для дошкільнят створені умови для ознайомлення з кімнатними рослинами, мешканцями «живого куточку», а також розміщені відповідні засоби для догляду за ними. Дошкільнята слідкують за метеорологічними явищами, а також за сезонними змінами в природі.
Для дітей середнього та старшого дошкільного віку важливим чинником інтелектуального розвитку є їхня самостійна пошуково – дослідницька діяльність, адже діти за своєю природою - дослідники. Досліди, спостереження, відкриття проводяться у спеціально облаштованих міні – лабораторіях. Адже пошуково – дослідницька діяльність допомагає діяти, мислити, вчитись робити висновки.
Отже, використовуючи численні методи й прийоми для ознайомлення дошкільників зі світом природи, належно облаштовуючи розвивальні осередки в групі для самостійної пошуково – дослідницької діяльності дітей, педагоги ДНЗ №2 «Теремок» допомагають кожній дитині пізнати саму себе, зрозуміти, що все живе на планеті має час для існування, своє продовження у часі та певні особливості розвитку. Діти отримують початкові знання з біології, географії, метеорології, анатомії, екології. Крім цього, мають змогу усвідомити, що людина є не стороннім спостерігачем за природою, а її невід’ємною силою.
Ми працюємо над новинками – дочекайтесь!!!
|