Заходи до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
В Знам’янській ЗШ І-ІІІ ступенів № 4 пройшли заходи до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Учні знайомились з фактами 29-річної давності, дізнавались про подвиг ліквідаторів.
26 квітня 1986 року сталась одна з найбільших аварій на атомних електростанціях — аварія на Чорнобильській АЕС (ЧАЕС). 10 листопада 2006 року Указом Президента України була заснована пам'ятна дата — День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який щорічно відзначається 14 грудня.
30 листопада 1986 року було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті «Правда» було надруковано повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.
Ще в 1986 році учасники ліквідації зібралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу. У 1994 році громадські організації чорнобильців України звернулися з листом до керівників держави, у якому запропонували заснувати в календарі день учасників ліквідації чорнобильської катастрофи. Тоді офіційне рішення не було прийнято, але ліквідатори самостійно почали відзначати цю дату.
Аварія на четвертому блоці ЧАЕС сталася 26 квітня 1986 року. А 15 грудня 2000 року, о 13 годин 17 хвилин, за наказом Президента України, ЧАЕС припинила генерацію електроенергії. Відзначення Дня ліквідатора 14 грудня було офіційно встановлено Президентом України у 2006 році.
«Із могилою поруч і побіля ЧАЕС
Біля мертвої Прип’яті – дерево-Хрест.
Тих, що впали у квітні, мов у гарті війни,
Просить дерево пам’яті: «Пом’яни, пом’яни…»
14 грудня в Україні традиційно проводиться День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС — людей, які ціною свого життя і здоров'я змогли здолати страшну трагедію 20 століття.
|