Виховний захід з елементами бесіди
Доброта врятує світ!
Посмішка - розтоплює лід;
Прощення - приносить полегшення;
Турбота - наповнює життя змістом.
Посієш бажання - пожнеш вчинок;
Посієш вчинок - пожнеш звичку;
Посієш звичку - пожнеш характер;
Посієш характер - пожнеш долю.
Доброта, співчуття, уміння зрозуміти чужий біль, вчасно підтримати у важку хвилину, розрадити добрим словом і вчинками є складовими характеру нашого народу. Все своє життя, починаючи з дитинства, людина пізнає, що таке «добре», а що таке «погано». Високу моральну цінність добра розуміли люди ще у сиву давнину.
Що ж необхідно для того, щоб жити з усіма в мирі і злагоді, щоб не докоряло сумління, не мучила совість? На всі ці запитання, з метою виховання людяності, милосердя, співчуття і шанобливого ставлення до людей і всього живого, у НВК «Знам’янська ЗОШ I–Ш ст. №2 - ліцей», бібліотекарем Романовою А.В. з учнями ліцею 11 – А класу, проведено виховний захід з елементами бесіди «Доброта врятує світ!» Учні прослухали повчальні історії, легенди, оповіді, уривки з поем. До розгляду запропоновано поему "Гайдамаки" Т.Шевченка, роман П. Куліша "Чорна рада", автобіографічну кіноповість О. Довженка "Зачарована Десна" В наведених творах традиційно відбито шанобливе й лагідне ставлення українського народу до тих, хто потребує допомоги й милосердя.
Школярі висловили думку, що кожна людина повинна прагнути стати чесною і порядною і щоб бути такою людиною, необхідно боротися із лінощами, недбалістю, брехливістю, тобто з усіма негативними рисами, що раптом виявляються в характері. Люди повинні розуміти, що мають бути добрими не тільки до людей, а й до всього живого. Вчинок, слово, погляд, тон можуть подарувати радість, а можуть й зіпсувати настрій. Не треба говорити про добро, треба його творити. Недаремно говорять, що криниця без води - просто яма, а людина без доброти - тільки оболонка.
Романова А
бібліотекар НВК
|