Міжнародний день інвалідів
До Міжнародного дня інвалідів у Знам’янській ЗШ І-ІІІ ступенів № 4 пройшли «уроки доброти». Учні відпрацьовували навички толерантного відношення та спілкування з інвалідами та закликали сприймати людей з особливими потребами, як рівних собі.
Доброта. Милосердя. Характерні риси українського народу. Людина починається з добра.
Не говори про доброту,
Коли ти нею сам не сяєш,
Коли у радощах витаєш,
Забувши про чужу біду…
Будьмо щедрі серцем в ім’я добра, людяності і справедливості щодня, щохвилини!
Інвалідність. На жаль це слово не нове і нікого не дивує. Адже трагедії трапляються часто і безслідно не минають. А далі – життя з болем і проблемами на самоті.
Сиджу в колясці, так собі сиджу.
Проходять люди, поглядають косо.
А що я їм у відповідь скажу?
Для них мій голос зовсім безголосий.
Усі здорові, ну а я – такий.
Інакше жити між людей не можу.
Але мій дух незламний і палкий –
У ньому сила невичерпна, Божа.
Ніхто не знає, що в моїй душі.
Ідуть, минають, поглядають косо.
Не доброту від вас я залишив,
А біль, який зневірою голосить.
Хтось кине гривню, щоби я не вмер.
А хтось копійку тицьне мені в зуби.
Такий народець "добрий" є тепер:
Не дасть померти, але словом згубить.
Та я із тих, що гніву не несуть,
Навіть тоді,коли життя не вдасться.
І попри всю зухвалу мою суть,
Пишу відверто: "Я – поет в колясці!"
Вірш Ю.Тітова "Поет в колясці" яскраво характеризує становище та біль душі людей з обмеженими можливостями. Йдучи по вулиці, ми бачимо людей у візочку чи у темних окулярах. Сліпота, церебральний параліч, глухота…З такими хворобами народжуються діти і ніхто не застрахований від такого лиха протягом свого життя.
В Україні налічується 2,5 млн. інвалідів, тобто кожен 18-й наш співвітчизник – інвалід. Та не дивлячись на проблеми, ці люди живуть, працюють, творять, перемагають. Ці мужні люди мають силу займатися мистецтвом, знаходити заняття за власними уподобаннями, займатися спортом!
Жити на Землі - велике щастя,
Якого ти не помічав.
І пам’ятай, що ти – Людина,
Творець краси і добрих справ.
Всі ці люди, що намагаються жити гідно, не дивлячись на свої вади, досягають певних висот, бо живуть під девізом: "Дивіться на нас як на рівних. Ми такі ж як і ви!" Вони бажають, щоб їх сприймали як звичайних людей.
Ми хочемо пригадати тих людей з обмеженими можливостями, які мають значні досягнення у спорті. Параолімпійські ігри – це спортивні змагання, у яких беруть участь люди з обмеженими можливостями.
Уперше збірна України взяла участь у змаганнях з легкої атлетики на Параолімпійських іграх в Атлантиці в 1996 р., на яких українські легкоатлети завоювали золоту, срібну і бронзову медалі. З того часу вже десятки нагород привезли українські пара олімпійці.
Люди з обмеженими можливостями потребують турботи і милосердя, захисту прав і свобод, людяного і гуманного ставлення, фізичної і матеріальної допомоги, щирої посмішки, привітного слова. І в наших сила їм допомогти.
|