Мало кому в коханні так не щастило, як Тарасові Шевченкову. Маючи унікальні таланти, гострий розум, товариську вдачу, привабливу зовнішність, він, здавалося би, був приречений на успіх у жінок. Натура творча і вразлива, Кобзар часто закохувався. І в нього закохувалися. Та особисте життя великого українця так і не склалося. Не судилося Тарасові продовжити свій родовід у наступних поколіннях.
Так хто ж вони – музи, які надихали поета, дарували йому радість і навіювали смуток, які кохали його і не були коханими ним?
Цим питанням, вивчаючи біографію Великого Кобзаря, зацікавилися учениці 9 класу Знам'янської ЗШ №7. Разом з вчителем світової літератури і бібліотекарем школи Свірбій Світланою Анатоліївною дослідили інтимні сторінки життя поета.
А напередодні жіночого свята 8 Березня та з нагоди 200-річчя народження Т.Г.Шевченка 3 березня в школі пройшло свято "Троянди Шевченкової любові".
Ведучі Промахова Євгенія та Черкас Ірина проникливо читали спогади про поета та вірші, присвячені коханню. Перевтілюючись у жінок, що кохали чи були коханими Тарасом, Духович Юлія, Іванова Тетяна, Анан'єва Катерина, Сари-Терзі Анастасія, Фрайнд Дар'я, Корж Аліна та Акімова Юлія перейнялися долею цих жінок і відчули найтонші порухи їх душі по відношенню до митця.
Отже, дослідження теми любові в житті Тараса Григоровича є певною спробою подальшого прочинення дверей до складної і своєрідної душі поета. Відкриваючи в Шевченкові все більше земного. Людяного, ми дедалі більше осягаємо його геніальність.