Неділя, 23.09.2018, 17:05
Вітаємо Вас, Гість
Меню сайту
Корисні посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Методичний кабінет

Адаптація до нових умов

Адаптація до нових умов

Адаптація – дуже широке поняття. Від здатності організму швидко пристосовуватися залежить її психоемоційний стан та працездатність.
Саме тому ні в якому разі не можна ігнорувати цей процес, знецінювати його.
Людина протягом життя постійно адаптується, це цілком природнє явище. Однак є ситуації або обставини, що дуже важко сприймаються людиною і до яких вона зовсім не готова.
Звісно, ідеально, коли людина має змогу бути там, де їй комфортно та зручно. В іншому випадку її організм змушений пристосовуватися до незвичного середовища.
В освітньому середовищі термін «адаптація» вкрай актуальний для всіх без виключення учасників навчально-виховного процесу. Адаптуються не тільки учні до нових умов навчання, а і молоді вчителі і батьки.
Перед учнями перших класів стоїть складне завдання – пристосуватися до навчання, до нового графіку та режиму дня, до навантаження та вчителя.
Учні п’ятих класів адаптуються до нових умов: кабінетна система, нові предмети, нові вчителі, різні вимоги.
В учнів старшої школи взагалі попереду найсерйозніший вибір у житті – майбутня професія, самостійне життя.
Здавалося б, вчителі і батьки - дорослі люди, і їм пристосуватися значно легше. Але це часто не так, дорослі люди також відчувають стрес, і іноді їм адаптуватися ще складніше, ніж дітям. А пов’язано це з тим, що здатність швидко адаптуватися залежить не від віку особистості, а від її психічних особливостей та психологічного здоров’я.
Вміння адекватно оцінити ситуацію і бути готовим до змін – завдання не складне лише для психологічно та психічно здорової особистості.
Психіка людини в стресі захищається. Тому можуть виникати неадекватні реакції або психосоматичні прояви. Якщо такий стан затягується в часі, тобто процес адаптації не відбувається, або відбувається повільно, то настає стадія виснаження.
А  в такому стані і вчителю, і батькам складно допомагати дітям, навчати їх, розуміти і т.д. Адже дорослі мають допомогти малечі навчити сприймати світ як доброзичливе середовище, а не вороже; навчити ефективно спілкуватися з однолітками, розуміти правила і вимоги навчального процесу та, звісно, отримувати задоволення від навчання.
Все це можливо тільки в гармонії та за умови здорового розвитку і дорослих і малих.
Соціально-психологічна служба закладів загальної середньої освіти міста покликана допомагати учням, батькам і вчителям працювати і навчатися в комфортних умовах. Можливо це тільки в ефективній взаємодії всіх учасників освітнього середовища. Саме тому запрошуємо вас до співпраці. Практичні психологи та соціальні педагоги завжди нададуть консультацію або пораду, проведуть діагностичне обстеження та допоможуть вирішити проблему з адаптацією чи будь-яку іншу.

Працівники психологічної служби  закладів загальної середньої освіти міста

Методист методичного кабінету М.Босненко

Категорія: Методичний кабінет | Додав: znamosvita (04.09.2018)
Переглядів: 58 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Поділитися
Форма входу
Пошук
Про освіту
Корисні посилання
 
 
 
 
 
 
 
Відео


© Відділ освіти виконавчого комітету Знам'янської міської ради, 2011-2018р.
При використанні матеріалів сайту посилання на сайт обов'язкове
При наявності авторських претензій до матеріалів сайту - звертайтесь за адресою
Увага! Якщо Ви виявили помилку в будь-якій частині сайту, будь ласка, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter!
Система Orphus
Сайт створено на платформі Ucoz

Зробити безкоштовний сайт з uCoz