Неділя, 18.02.2018, 22:10
Вітаємо Вас, Гість


Меню сайту
Корисні посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Методичний кабінет

Діти з особливими освітніми потребами

У  нашому місті, як і по всій Україні, з різних причин зростає кількість дітей із відхиленнями в розвитку.
Останнім часом міжнародна спільнота запропонувала використовувати для дітей з порушеннями в розвитку термін «діти з особливими освітніми потребами».  Це діти з порушенням слуху, зору, мовлення, опорно-рухового апарату, розумовою відсталістю, затримкою психічного розвитку.      Важливим показником розвитку суспільства є гуманне, турботливе й милосердне ставлення до дітей з особливими освітніми потребами.
Виходячи з практики роботи можна сказати, що діти із затримкою психічного розвитку та легкою розумовою відсталістю становлять найчисельнішу групу дітей серед тих, які потребують спеціальної допомоги у процесі навчання та соціальної адаптації. Це контингент учнів, особливо початкової школи, які стійко не встигають, але в кожній дитині закладені можливості і здібності, які необхідно розкрити, підтримувати і розвивати. 
Питання  освіти дітей з особливими освітніми потребами регулюються Законами України та нормативними документами і здійснюється за індивідуальною або інклюзивною формами навчання. У батьків та учнів з’явилася можливість вибору форми навчання: індивідуальне (в  домашніх умовах) чи інклюзивне, яке полягає в тому, що всі діти мають навчатися разом у випадках, коли це можливо, не дивлячись на певні труднощі чи відмінності, що існують між ними.
Відділ освіти приділяє особливу увагу  навчанню і вихованню дітей з порушеннями в психофізичному розвитку та забезпечує їм право на отримання якісної освіти в навчальних закладах міста. В  школах  організовано роботу 22 інклюзивних класів, у яких за рішенням обласної психолого-медико-педагогічної консультації навчаються і отримують корекційну допомогу 24 учні. 44дитини отримують знання  на індивідуальній формою навчання. 
Адміністрації шкіл, учителі, психологи підтримують тісний зв’язок з батьками, які виховують дітей з особливими освітніми потребами. Їм надається консультативна допомога з питань особливостей розвитку психічної та пізнавальної діяльності дитини та можливість відвідувати заняття. 

24 травня 2017 року в місті будуть працювати фахівці обласної психолого-медико-педагогічної консультації. Всі батьки, які мають бажання отримати консультації з питань навчання і виховання дитини з порушеннями в розвитку можуть звернутися до спеціалістів за попереднім записом.    

 Контактний телефон:  0994834638

Завідувач міською психолого-медико-педагогічною 
консультацією   Н.Білоконь

 

Категорія: Методичний кабінет | Додав: znamosvita (12.05.2017)
Переглядів: 64 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Форма входу
Пошук
Нові статті
ЗОШ №2, 16.02.2018

ЗОШ №7, 02.02.2018

Корисні посилання
 
 
 
 
 
 
 


© Відділ освіти виконавчого комітету Знам'янської міської ради, 2011-2015
При використанні матеріалів сайту посилання на сайт обов'язкове
При наявності авторських претензій до матеріалів сайту - звертайтесь за адресою
Увага! Якщо Ви виявили помилку в будь-якій частині сайту, будь ласка, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter!
Система Orphus
Сайт створено на платформі Ucoz

Зробити безкоштовний сайт з uCoz