Середа, 25.04.2018, 06:47
Вітаємо Вас, Гість


Меню сайту
Корисні посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » НВК №2

Культура харчування учнів НВК «Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2-ліцей»

Культура харчування учнів НВК «Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2-ліцей»

         В рамках дослідження «Культура харчування учнів НВК»  проаналізована якість харчування вихованців закладу, досліджено сформованість в учнів дотримання гігієни перед вживанням їжі, вивчена якість роботи буфету та їдальні в школі. Респонденти – учні 5-х, 10-х класів.

       За результатами дослідження більшість учнів (88,7 %) снідає вдома, незначна частка - у їдальні (5,9 %) та у буфеті (5,4 %). Дещо більше половини учнів (77,3 %) обідає вдома, 20,7 % — у шкільній їдальні і 2 % - у буфеті.

     При цьому показники за відповідями учнів 5-х і 10-х класів особливо не відрізняються. Хоча простежується тенденція, що учні старших класів дещо більше харчуються у буфеті замість гарячої їжі у їдальні. Адже вони прагнуть до більшої самостійні, тому їхні батьки менше уваги приділяють збалансованому харчуванню своїх дітей.

         Про здорове, раціональне харчування дітей удома піклуються їхні батьки, адже більшість учнів школи снідає вдома. На питання «Що саме Ви вживаєте на сніданок удома?» більшість опитуваних відповіли, що це чай або сік (69,8 %) та бутерброди (56,6 %) .

    Бутерброди є незамінними під час екскурсій, відвідування різних, гуртків, під час позакласного навчання. Але, слід зазначити, що бутерброди не можуть повноцінно замінити сніданок чи обід, а харчування дитини в сухом’ятку не допустиме і недостатнє для розвитку дитячого організму.

     Каші (страви з круп ) забезпечують організм учнів білками й амінокислотами, жирами, вуглеводами, вітамінами, мінеральними солями та мікроелементами, на жаль тільки 33,9% учнів вживає цю страву на сніданок.

   До меню шкільного харчування обов’язково включені гарячі страви. Вони сприяють підвищенню апетиту та гарному засвоєнню їжі. Неможливий повноцінний розвиток дитини без організації збалансованого харчування. А, як показало дослідження, питання здорового харчування потребує невідкладної уваги та його активної пропаганди як у навчальному закладі, так і серед батьків учнів. Адже тільки 33,9% учнів відповіли, що вживають гарячу їжу три рази на день, 37,7% - два рази, а 26,4% - взагалі тільки один раз на день.

Піклуючись про здоров’я своїх дітей, переважна більшість батьків (62,2%) дає своїм дітям гроші на харчування у школі, а 39,6% - їжу з собою За віковим розподілом ці дані різняться. Так 57,7% учнів 5-х класів батьки дають їжу з собою, а 54,1% - гроші на харчування. В 10-х класах більшість учнів отримує від батьків гроші на харчування - 78,7 % і тільки 32,7 % учнів беруть їжу з собою. За результатами дослідження організацію роботи їдальні і буфету у НВК можна оцінити як добру тому, що близько половини учнів добре оцінили роботу їдальні і буфету (50,9%). Відмінно оцінили роботу буфету та їдальні 18,8 % учнів. Організаторам харчування у НВК є над чим працювати для поліпшення ситуації, тому як задовільну оцінку роботи їдальні і буфету надали 22,6% учнів.

Важливого значення набуває виховання культури та гігієнічни харчування учнів. Більшість дітей знайомі з гігієнічними вимогами та миють руки перед вживанням їжі (54,7%) Але слід відмітити, що деякі учні (30,3%) дещо недбало ставляться до вимог гігієни і не завжди миють руки перед вживанням їжі . Зовсім незначна частка учнів (1,8 %) зовсім не миють руки перед вживанням їжі

Стан здоров’я дітей та підлітків знаходиться у великій залежності від режиму , якості харчування та гігієнічних навичок, тому виховання з питань організації і формування здорового харчування є обов'язковим завданням школи, батьків та самих дітей.

 

Л.Данільченко, соціальний педагог НВК «ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 – ліцей»

Категорія: НВК №2 | Додав: znamosvita (08.11.2016)
Переглядів: 206 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Форма входу
Пошук
Корисні посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
Відео


© Відділ освіти виконавчого комітету Знам'янської міської ради, 2011-2015
При використанні матеріалів сайту посилання на сайт обов'язкове
При наявності авторських претензій до матеріалів сайту - звертайтесь за адресою
Увага! Якщо Ви виявили помилку в будь-якій частині сайту, будь ласка, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter!
Система Orphus
Сайт створено на платформі Ucoz

Зробити безкоштовний сайт з uCoz