Вівторок, 24.04.2018, 08:55
Вітаємо Вас, Гість


Меню сайту
Корисні посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Методичний кабінет

У велику науку зі шкільної парти
18 травня – День науки
У ВЕЛИКУ НАУКУ ЗІ ШКІЛЬНОЇ ПАРТИ

У квітні цього року в загальноосвітніх навчальних закладах міста відбулось тематичне вивчення результативності підвищення кваліфікації та методичної роботи вчителів англійської мови, яке здійснювала Коса Ірина Тайлерівна, завідувачка науково-методичною лабораторією іноземних мов та міжнародних освітніх обмінів Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського.

Нею високо були оцінені відвідані уроки вчителів шкіл №3,4,6 та навчально-виховного комплексу: Л.Грекової, С.Дем'яненко, В.Маленко, Т.Лахно, О.Рац, Т.Приходченко, О.Чайки.

Це порівняно молоді спеціалісти першої та другої кваліфікаційної категорії, але мають ґрунтовну методичну підготовку, обізнаність та високу педагогічну майстерність; в учнів формують міцні знання та вміння. На високому організаційно-методичному рівні провели позакласні заходи з англійської мови вчителі навчально-виховного комплексу "Знам'янська ЗШ І-ІІІ ступенів №2 – ліцей" С.Олефірова та В.Маслюкова.

Враховуючи позитивний досвід роботи вчителів шкіл м.Знам'янки 17 квітня цього року на базі ЗШ І-ІІІ ступенів №3 проведено семінар-практикум для слухачів курсів підвищення кваліфікації вчителів англійської мови, а восени 2013 року такий семінар-практикум для колег області проведуть вчителі англійської мови Знам'янського навчально-виховного комплексу (НВК) "Знам'янська ЗШ І-ІІІ ступенів №2 – ліцей".

Володіти іноземною мовою – означає вміти розмовляти нею. Саме над формуванням в учнів комунікативної компетенції цілеспрямовано працюють вчителі англійської мови НВК, ефективно використовуючи сучасні освітні технології, інтерактивні прийоми, інтегроване навчання видів мовленнєвої діяльності – аудіювання, говоріння, читання та письма, здійснюючи особистісно-діяльнісний підхід до кожного вихованця.

Практичне опанування учнями мовленнєвими уміннями вільного спілкування англійською мовою педагоги НВК успішно здійснюють не лише на уроках та в цікавих формах позакласної роботи, а й на заняттях наукової секції англійської мови Малої академії наук. Чотирнадцять років (з квітня 1999 року) на базі загальноосвітньої школи №2 для учнів 8-11-х класів діють наукові секції з основ наук базових навчальних предметів, в тому числі й англійської мови.

Незмінним керівником цієї секції є Черевко Антоніна Іванівна, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист, Заслужений вчитель України. Вона – єдиний в місті вчитель, що організовує науково-дослідницьку роботу учнів саме з англійської мови й домагається значних результатів. Щороку її вихованці – члени наукової секції, змагаючись із старшокласниками ліцеїв, гімназій, спеціалізованих шкіл з поглибленим і профільним вивченням англійської мови, стають переможцями обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів з англійської мови. Це: Мельниченко Андрій (2006 рік), Усаченко Єгор (2007 рік), Еркул Еніс (2008, 2009, 2010 роки), Головченко Олександр (2011, 2012 роки). Цього року в даному конкурсі на обласному рівні ІІІ місце вибороли Соколова Поліна Олександрівна, учениця 11 класу, та Льовушкіна Ярослава Ігорівна, учениця 10 класу.

Безперечно, значна роль у науково-дослідницькій роботі учнів відводиться вчителю, який об'єктивно зваживши вміння, навички, можливості учня, допоможе творчо підійти до цього питання, створить умови для саморозвитку, самовдосконалення, самоосвіти учня.

Наукові дослідження мають свою специфіку. І щоб допомогти учневі в цьому розібратися, насамперед, йому треба пояснити, чим наукова робота відрізняється від реферату чи доповіді, навчити досліджувати та описувати результати, обирати теми для досліджень, враховуючи їх актуальність та значимість.

Науково-дослідницька робота учня - процес довготривалий і трудомісткий. Але під керівництвом А.Черевко, мудрого вчителя й наукового керівника, цього року до успішного завершення довели свої наукові роботи з англійської мови учні 11-Б класу: Соколова Поліна, Михайлова Софія, Гришко Микола за темами: "Вплив запозичень на розвиток англійської мови", "Відображення мовної картини світу у казковому дискурсі народних казок англійської мови", "Лексико-семантичні особливості комп'ютерної термінології англійської мови".

Думаю, що ці учні відчули смак наукових пошуків і відкриттів. Вони не зупиняться на досягнутому, а поповнять ряди молодої наукової еліти України.

Багато вихованців А.Черевко продовжують навчання в Європейських та світових ВУЗах, навчаються в Кіровоградському педагогічному університеті, КНТУ. Серед колишніх слухачів секції англійської мови Наукового товариства учнів (НТУ) м.Знам'янка - Горняк Тетяна, зараз вивчає німецьку мову у Швейцарії, Еркул Еніс – у Туреччині в Стамбулі навчається на факультеті політології, Іваненко Дмитро та Єфременко Анастасія – отримують освіту в Польщі в Краківському університеті.

Нещодавно Президент України В.Янукович започаткував програму "100 найобдарованіших дітей України", згідно з якою учні-переможці будуть прийняті на пільгових умовах у вищі освітні заклади України на спеціальності, які вони самі оберуть. Віриться, що серед них будуть і учні з НВК " Знам'янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2-ліцей" та інших шкіл міста.

Л.Шевченко,
завідувачка міським методичним кабінетом відділу освіти
Категорія: Методичний кабінет | Додав: yura_ambrosoff (23.05.2013)
Переглядів: 394 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Форма входу
Пошук
Корисні посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
Відео


© Відділ освіти виконавчого комітету Знам'янської міської ради, 2011-2015
При використанні матеріалів сайту посилання на сайт обов'язкове
При наявності авторських претензій до матеріалів сайту - звертайтесь за адресою
Увага! Якщо Ви виявили помилку в будь-якій частині сайту, будь ласка, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter!
Система Orphus
Сайт створено на платформі Ucoz

Зробити безкоштовний сайт з uCoz