Понеділок, 21.05.2018, 05:33
Вітаємо Вас, Гість
Меню сайту
Корисні посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » НВК №2

Практична психологія для кожного

Практична психологія для кожного

У житті кожної людини є найважливіші слова - це цінності, які ніби маяки на протязі всього життя ведуть її до гармонії і щастя. Тому важливо якомога раніше усвідомити власні життєві пріоритети і напрямки, в яких необхідно розвиватися, щоб вдалося по-справжньому реалізувати себе. Саме такою універсальною сферою знань, яка кожному з нас допомагає вирішувати актуальні проблеми, розвивати в собі бажані якості, втілювати мрії в реальність і просто жити в злагоді з самим собою, є практична психологія.

У цій статті хочу познайомити Вас з одним із сучасних напрямів практичної психології, яким є психологічний тренінг. Тренінги - є відносно новим явищем в освітньому середовищі. У сучасному вигляді тренінги стали розповсюджуватись тільки в 90-х роках минулого століття. Психологічний тренінг - це особлива форма передачі знань, завдяки якій ви можете не просто отримати нову інформацію, а й освоїти її, отримати життєвий досвід, який допомагає долати труднощі, збагачує внутрішній світ людини більш успішними стратегіями в досягненні цілей, спілкуванні, реалізації власних планів і творчих ідей. На будь-якому тренінгу, незалежно від його теми і завдань, відбувається розвиток особистості в різних напрямках, тому що тренінгова група являє собою зменшену модель суспільства, в якій кожен учасник вчиться адаптуватися до нових умов, встановлювати і підтримувати сприятливі взаємини з іншими учасниками, знаходити гідне місце і роль в групі.

Як правило, участь в тренінгу - це творчий і надихаючий спосіб саморозвитку і усвідомлення власної індивідуальності. Слова Конфуція досить точно ілюструють специфіку тренінгової форми роботи: «Скажи мені - і я забуду, покажи мені - і я запам'ятаю, залучаючи мене - і я збагну».

А це означає, що учасники тренінгових груп не просто отримують знання, а для них створюються умови для придбання необхідного життєвого досвіду. Наприклад, якщо людина занадто недовірлива, відчуває щоразу почуття страху, коли стикається з чимось новим, навряд чи їй допоможе лекція на тему: «Іраціональні страхи». А, ось в тренінговій вправі «Падіння на руки», коли людині необхідно впасти зі значною висоти, та ще й спиною на руки таких же, як він учасників, природним чином людина отримує досвід довіри до людей і світу. Звичайно, якщо все це відбувається під чуйним керівництвом досвідченого тренера, у людини відбуваються глибинні зміни на несвідомому рівні, формуються позитивні установки щодо навколишньої дійсності, з'являється впевненість в успішному результаті її вчинків.

 На заняттях учасники навчаються і багатьом іншим корисним умінням: як зробити критику безболісною, вийти зі стресу, дати відсіч маніпулятору, майстерно переконувати, встановлювати довірчі стосунки, як успішно проводити переговори і презентації та ін.

Маючи особистий досвід організації та участі в численних тренінгах та групових майстер-класах, будучи автором і ведучою більше ніж 20 тренінгових програм, я ставлюся до тренінгів як до незабутньої максимально насиченої дуже продуктивної частинки життя. Разом з прагненням людей розвиватися в різних сферах життєдіяльності, а саме: стосунки з оточуючими, здоров'я, любов, кар'єра, матеріальне благополучча, особистісне і духовне зростання, з'являються все нові тренінги.

 В рамках цієї статті неможливо описати все різноманіття тренінгів і моїх вражень про них. Розповім лише про мою діяльність в цьому напрямку за останні два роки. Влітку 2014 року я була змушена переїхати з Луганська до Знам'янки, розстатися з моїм рідним ЛНУ імені Тараса Шевченка та Центром інноваційних технологій, в якому мені пощастило протягом 11 років займатися улюбленою справою - проводити тренінги. Мені завжди було цікаво навчання людей, що прагнуть до саморозвитку. Звичайно, я не могла залишити свою улюблену справу, тому і тут в Знам'янці, де я опинилася волею долі, із задоволенням проводила тренінги і семінари на такі теми: «Практична конфліктологія», «Протистояння маніпуляціям», «Чарівна природа жінки», «Енергія грошей », « Життєва енергія - звідки її брати »,« НЛП - практичний курс »,« Профілактика і лікування хвороб методами психотерапії », навчальні тренінги для практичних психологів, для педколективу, тренінги продажів.

Як щкольний психолог НВК я теж проводжу тренінгові заняття з дітьми та педагогами на різні теми: життєві цінності, досягнення мети, самомотивація, стрес-менеджмент, управління емоціями, релаксації, вирішення конфліктів, тренінги впевненості і особистої успішності, тренінги по згуртуванню колективу. Заняття психологічного гуртка теж проходять з використанням інтерактивних форм навчання.

Взяти участь у тренінгу можуть усі, хто зацікавлений в якісному навчанні. За роки моєї роботи з групами, учасниками тренінгів ставали лікарі і бізнесмени, юристи і стоматологи, перукарі і програмісти. Тому з упевненістю можу сказати, що тренінг - це ще й місце, де ви можете познайомитися з цікавими людьми, поспілкуватися з однодумцями і знайти друзів.

Тренінгові заняття, як правило, йдуть протягом 3 - 8 годин. Як кажуть наші учасники, що час на тренінгу пролітає непомітно і людина виходить з нього окриленою новими можливостями, які йому відкриваються на занятті. Як мінімум тренінг - це цікаві нові враження, як максимум - зміна життєвого сценарію і внутрішні зміни, що ведуть до більш щасливого і успішного життя.

 

Жирьонкіна О.В.,

практичний психолог

НВК «ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 - ліцей»

 

 

Категорія: НВК №2 | Додав: znamosvita (05.10.2016)
Переглядів: 173 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Форма входу
Пошук
Корисні посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
Відео


© Відділ освіти виконавчого комітету Знам'янської міської ради, 2011-2015
При використанні матеріалів сайту посилання на сайт обов'язкове
При наявності авторських претензій до матеріалів сайту - звертайтесь за адресою
Увага! Якщо Ви виявили помилку в будь-якій частині сайту, будь ласка, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter!
Система Orphus
Сайт створено на платформі Ucoz

Зробити безкоштовний сайт з uCoz