П`ятниця, 23.03.2018, 03:25
Вітаємо Вас, Гість


Меню сайту
Корисні посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Главная » 2016 » Вересень » 20 » Якщо суспільство підтримає Нову українську школу, це спонукатиме депутатів прийняти Закон “Про освіту”, - Лілія Гриневич на Форумі видавців
10:02
Якщо суспільство підтримає Нову українську школу, це спонукатиме депутатів прийняти Закон “Про освіту”, - Лілія Гриневич на Форумі видавців

Якщо суспільство підтримає Нову українську школу, це спонукатиме депутатів прийняти Закон “Про освіту”, - Лілія Гриневич на Форумі видавців у Львові

Про нові хрестоматії, реорганізацію системи шкіл під потреби Нової української школи, оновлення програм та новий проект “Діти і папери: як досягти балансу у школі”  розказала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час зустрічі з освітянами Львівщини в рамках Форуму видавців у Львові.

Зокрема, вона зазначила, що  зміни, закладені в концепцію Нової української школи, уже відображені в Законі “Про освіту”. На думку окремих парламентарів, цей закон потребує завеликих бюджетних витрат. Однак, Лілія Гриневич переконана, “що без інвестицій реформ не буває”.

“Сьогодні українська школа зіткнулася з проблемою, з якою стикаються школи по всьому світу - з кризою знаннєвої школи. Вирішуючи проблеми сьогодення, ми повинні йти вперед і закладати основи школи, яка працюватиме на майбутнє, на дитину, яка буде успішною у 21 столітті, яка буде конкурентноздатною”, - наголосила Лілія Гриневич.

Міністр також пояснила формулу  Нової української школи, а також розказала, як змінюватиметься мережа шкіл після того, як реформа набере чинності.

Зокрема, початкова школа має стати однаковою для всіх. Профілювання починатиметься лише з базової школи і досягатиме свого піку у старшій школі.

Ці зміни потребують перебудови усієї системи шкіл. Так, наприклад, спеціалізованих шкіл у молодшій школі не буде, а  сучасні ліцеї, гімназії тощо, швидше за все, перекваліфікуються у  профільні заклади старшої школи.

Щодо 12 року навчання, Лілія Гриневич зазначила, що цей крок не примха, а об’єктивна необхідність, продиктована тими потребами, що стоять перед Новою українською школою.

«Значно простіше просто прийти в клас, швидко все розказати і сказати дітям, що вони мають відтворити цю інформацію. Нам необхідно вивільнити вчителям час на справжнє спілкування з дітьми та їх батьками, на педагогіку партнерства і на компетентнісне навчання”, - пояснила Міністр освіти і науки України.

Окремо Лілія Гриневич звернула увагу педагогів на оновлення програм початкової школи. Після загального огляду змін вона наголосила про їхню важливість, нагадала вчителям, директорам та можновладцям, що дотримуватися та захищати ці зміни – їхня відповідальність, яку вони несуть.

“Я є надзвичайно демократична людина, але демократія реалізується тільки тоді, коли ми усвідомлюємо власну відповідальність. І кожен керівник навчального закладу, органи управління освіти повинні розуміти свою відповідальність перед тими дітьми, що сидять в початковій школі і заради яких зроблені ці зміни” – зазначила Лілія Гриневич.

В цьому році також вперше надрукують за державний кошт хрестоматії для початкової школи – в них будуть твори сучасних українських авторів, яких  додали до програми 1-4 класів після оновлення програм.

“Оскільки ніхто не бере хабарі, нам вдалося замість відкатів, використати гроші, і видати хрестоматію з позакласного читання для дітей початкової школи з новими текстами, яких немає в чинних підручниках”, - додала  Лілія Гриневич.

В рамках заходу вона також анонсувала новий проект МОН та спільноти відповідального вчительства EdCamp щодо розвантаження вчителів та адміністраторів шкіл від непотрібної паперової роботи.

«Я можу сказати з великою впевненістю, що якщо ми всі разом з вами будемо цього прагнути, і будемо разом здійснювати трансформацію української освіти - тоді діти, які зараз навчаються в традиційній школі, будуть заздрити тим, що навчатимуться в Новій школі”, - підкреслила Міністр освіти і науки України.

Нагадаємо, що з 17 по 18 вересня Лілія Гриневич перебуває з робочим візитом у Львові. В його рамках вона також відвідала заходи, присвячені освіті на Форумі видавців та відвідала  відкрите обговорення на тему: «Нова книга для Сходу України».

Довідково: більше про проект “Діти і папери” можна прочитати за посиланням: http://mon.edcamp.org.ua.

Інформацію взято з сайту МОН України

 

Категория: Міськво | Просмотров: 102 | Добавил: znamosvita | Рейтинг: 1.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
Форма входу
Пошук
Корисні посилання
 
 
 
 
 
 
 
Відео


© Відділ освіти виконавчого комітету Знам'янської міської ради, 2011-2015
При використанні матеріалів сайту посилання на сайт обов'язкове
При наявності авторських претензій до матеріалів сайту - звертайтесь за адресою
Увага! Якщо Ви виявили помилку в будь-якій частині сайту, будь ласка, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter!
Система Orphus
Сайт створено на платформі Ucoz

Зробити безкоштовний сайт з uCoz